Rozhovor s trenérem Adamem Twardzikem

Přinášíme rozhovor s trenérem Badmintonové školičky, která od září funguje v Bublina Areně.

Řekni nám něco o sobě.

Jmenuju se Adam Twardzik a od 9 let se věnuji badmintonu. Před rokem jsem ukončil svou hráčskou kariéru, jelikož jsem začal studovat na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Jako hráč jsem byl v Top 100 na světě v juniorech, vyhrál MČR družstev nebo se v 18 probojoval na Mčr dospělých. 

Poslední rok jsem kromě přípravy na přijímačky na novou školu strávil hlavně rozvojem v oblasti trénování. Úspěšně jsem absolvoval trenérské zkoušky 4., 3. a 2. třídy a získal certifikáty BWF Coach level One a BWF Coach level Two. Mám také roční zkušenost s tréninkem dětí. V březnu jsem s kamarády založil badmintonovou akademii pro amatérské badmintonisty.

Moje proč je pomoct každému hráči k maximálnímu rozvoji, budovat vztahy a postarat se o sebe a své kamarády.

Proč je badminton pro Vaše dítě tím správným sportem?

Koordinace, rychlost, síla, vytrvalost, mentální dovednosti spojené s individuálním sportem…Všestranný sport jako je badminton je pokladnice dovedností, které Vaše dítě využije po celý (nejen sportovní) život. 

V čem je badminton unikátní?

Dle mého názoru v kolektivním pojetí práce potřebné k úspěchu. Badminton je individuální sport ale děti se už od útlého věku učí spolupracovat za účelem společného rozvoje. Žádný hráč nemůže trénovat sám a děti musejí už od útlého věku nad těmito věcmi přemýšlet.